rozdzielacz do podłogowki
Ogrzewanie podłogowe Dopiewiec
25 listopada 2018
przyłącza gazowe Poznań
Przyłącze gazowe czyli jak podłączyć dom do sieci gazowej
29 kwietnia 2020

Szamotuły – kompleksowa obsługa

Szamotuły - przyłącza wody

Realizacje firmy JUSIK Instalacje – Szamotuły

Tym razem kolejna realizacja w Szamotułach. To inwestycja przy ul. Rycerskiej, w której wykonaliśmy kompleksowo takie prace jak:

Ogrzewanie podłogowe na parterze – kuchnia i łazienki

Ogrzewanie podłogowe wykonane zostało z rury wielowarstwowej Alu Pex firmy Wavin ułożone na macie styropianowej o podwyższonej klasie z warstwą refleksyjną firmy Kotar. Zastosowaliśmy rozdzielacz do ogrzewania podłogowego firmy Tece.

Pozostałe pomieszczenia – grzejniki kompaktowe

W pozostałej części pomieszczeń zamontowane zostały grzejniki kompaktowe wyposażone w zawory z głowicami termostatycznymi.

W kotłowni zamontowany został sprzęgło rozdzielacz, który dzieli instalację grzewczą na ww. dwa obiegi, które zasilane są pompami elektronicznymi firmy Wilo.

Instalacja c.o. i ciepłej i zimnej wody użytkowej

Instalacja centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody i cyrkulacji wykonana została w systemie tece flex łączonej metodą zaprasowywaną. Całość instalacji zaizolowana została termicznie przy użyciu otuliny.

Wszystko to zasila kocioł gazowy kondensacyjny o bardzo wysokiej sprawności, sięgającej 108% firmy Junkers.

Przygotowanie ciepłej wody odbywa się poprzez zasobnik firmy Galmet o pojemności 250 L z wbudowaną wężownicą spiralną. Zasobnik jest zasilany z kotła gazowego. Na obwodzie ogrzewania podłogowego, zainstalowany został 3-drogowy zawór mieszający z napędem, którym steruje programator firmy Junkers model fw120, wyposażony w funkcję sterowania pogodowego. Do kotła podłączony jest czujnik pogodowy zamontowany na zewnątrz budynku, dzięki czemu użytkownik nie musi regulować temperaturą kotła, ponieważ odbywa się to automatycznie.

Przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne

W ramach prac przy tej inwestycji wykonaliśmy przyłącza wodociągowe – jedno przyłącze do budynku głównego a drugie przyłącze do budynku gospodarczego, znajdującego się na tej samej działce oraz przyłącza kanalizacyjne też do obu budynków. Wykonaliśmy wewnętrzną instalację gazową także do obu budynków.Załatwiliśmy również wszystkie formalności ,dzięki czemu Klient nie musiał się denerwować i biegać po urzędach.

W Budynku gospodarczym na tej samej działce, również zamontowaliśmy kocioł gazowy, kondensacyjny sprawdzonej marki – Junkers oraz zasobnik do ciepłej wody użytkowej firmy Galmet 100l, a także grzejniki kompaktowe, wyposażone w zawory i głowice termostatyczne. Na przyłączu wody, w budynku zamontowane zostały filtry wstępne z wkładami sznurkowymi.

Zamontowaliśmy wkład kominowy kwasoodporny w szachcie kominowym firmy Jeremias.

Jednym słowem klient wiążąc się z naszą firmą, otrzymał kompleksową obsługę, związaną z instalacjami centralnego ogrzewania wodno-kanalizacyjną oraz przyłączami wraz z załatwieniem wszystkich formalności. Jeśli chcesz skorzystać z podobnej usługi, to skontaktuj się z nami już teraz.