Pompy ciepła - Jusik Poznań

Szukasz sposobu na ekonomiczne ogrzewanie w Twoim domu? Zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła? Wybierz Jusik Instalacje i skorzystaj z fachowego wsparcia przy wyborze urządzeń i ich montażu.
Mamy doświadczenie, wiedzę i pasję do tego, co robimy.

Niektóre instalacje są jak pierwsze wrażenie – robi się je tylko raz. Pewnych rzeczy nie da się poprawić. Na szczęście po nas nie trzeba.
Pompy-ciepła-Poznań
 
 

Pompa ciepła – wydajne i ekonomiczne ogrzewanie w Twoim domu

Pompa ciepła to ekologiczne ogrzewanie Twojego domu, które pomoże Ci zminimalizować koszty ogrzewania. Jest to urządzenie wykorzystujące zasoby naturalne, które znajdują się w środowisku, takie jak ciepło wód gruntowych czy powietrza. Dzięki odpowiedniej konstrukcji potrafią one wykorzystać to ciepło do zasilania instalacji grzewczej w domu. Spraw by Twoje mieszkanie było ciepłe i tanie w utrzymaniu oraz ekologiczne!

Idealne do ogrzewania podłogowego pompy ciepła

Jeśli posiadasz lub planujesz wykonanie ogrzewania podłogowego możesz wykorzystać do tego pompy ciepła czyli tzw. systemy ogrzewania niskotemperaturowego, które idealnie się nadają do współpracy z podłogówka. Ogrzewanie podłogowe to bowiem jeden z lepszych systemów ogrzewania domu, który działa wykorzystując zasadę promieniowania, a do jego skutecznego działania wystarczy, że temperatura wody w instalacji będzie miała ok. 26-27°C.

Montaż pompy ciepła – najlepszy do domów energooszczędnych

Jeśli chcesz mieć dom energooszczędny i dbasz choć trochę o środowisko naturalne, to bez wątpienia powinieneś pomyśleć o ogrzewaniu domu w ten sposób. To najnowocześniejsze i najbardziej ekologiczne rozwiązanie, które pomoże Ci zadbać o środowisko i znacząco zmniejszy wydatki związane na ogrzewanie w sezonie grzewczym. Pomożemy dopasować najwyższej jakości rozwiązania do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

powietrzna-pompa-ciepła

Najlepsze do przygotowania ciepłej wody użytkowej - Powietrzne pompy ciepła Poznań

Szukasz najlepszego sposobu na przygotowanie użytkowej ciepłej wody? Powietrzne pompy ciepła są zaliczane do najbardziej efektywnych i ekologicznych systemów przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Ciepło pozyskiwane jest z powietrza, co sprawia, że oprócz ekologicznego charakteru tego rozwiązania, możliwe jest również pozyskanie odpowiedniego dofinansowania na jego instalację. Doradzamy naszym klientom w zakresie doboru urządzeń oraz możliwych źródeł finansowania.

Dlaczego warto wybrać powietrzną pompę ciepła?

Powietrzna pompa ciepła jest doskonałym uzupełnieniem nadrzędnego systemu grzewczego. Jej uniwersalność sprawia, że możliwe jest połączenie jej działania z istniejącą instalacją solarną lub kotłem grzewczym. Instalacja pozwala na zapewnienie ciepłej wody dla 4-5 osobowej rodziny. Zasobnik, w który wyposażona jest pompa, w zależności od wybranego modelu może pomieścić nawet 200l wody. Wysoka klasa efektywności energetycznej A+ oraz zastosowane nowoczesnej technologii pozwalają na roczną oszczędność nawet do 1500zł - w porównaniu z użytkowaniem klasycznego ogrzewacza z grzałką elektryczną.

Kolejnym argumentem za instalacją i montażem jest fakt, że jej ubocznym efektem jest możliwość lekkiego chłodzenia pomieszczenia. Pobierane powietrze jest przetwarzane do podgrzania wody, a następnie - mocno schłodzone — wyrzutnią wypuszczane na zewnątrz. Montaż odpowiedniej instalacji umożliwia skierowanie wypuszczanego powietrza do pomieszczeń budynku i uzyskanie chłodzącego efektu.

pompy-ciepła

Powietrzne pompy ciepła - montaż Poznań i okolice

Od wielu lat wykonujemy montaż powietrznej pompy ciepła na terenie Poznania i okolic. Zrealizowaliśmy już co najmniej kilkaset takich instalacji. Dzięki dużemu doświadczeniu i wiedzy jesteśmy w stanie skutecznie doradzić klientom w kwestii wyboru odpowiedniego, niezawodnego urządzenia oraz jego montaż. Podpowiadamy skuteczne rozwiązania, które przynoszą niskie koszty eksploatacyjne i pozwalają na uniknięcie wielu awarii. Jeśli chcesz, byśmy zamontowali w Twoim domu powietrzną pompę ciepła, to skontaktuj się z nami. Poznań i jego okolice są obszarem, na którym działamy. Oferujemy urządzenia najlepszych światowych marek, które cechuje solidność niezawodność starając się przy tym dopasować cenę produktu i usługi do potrzeb oraz wymagań naszych klientów. Zachęcamy także do zapoznania się z całością świadczonych przez nas usług instalacyjnych oraz publikacji blogowych z naszych realizacji.Dlaczego tak istotne jest doświadczenie instalatora? Wybór doświadczonej firmy to gwarancja bezawaryjnej pracy pompy ciepła. Dzięki firmie Jusik Instalacje otrzymasz fachową usługę i bezproblemowe działanie. Uchronimy Cię przed kosztownymi i problematycznymi poprawkami, które zdarzają się firmom bez doświadczenia, wiedzy i sprzętu. Powierz instalację, montaż i serwis we właściwe ręce!Powietrzna pompa ciepła - zalety

Cena i koszty za montaż oraz instalację

Powietrzna pompa ciepła charakteryzuje się bezinwazyjnym montażem, nie wymaga bowiem żadnej ingerencji w grunt na Państwa działce. Dodatkowo cena montażu jest znacznie tańsza i mniej kłopotliwa w porównaniu do klasycznej pompy gruntowej.

Pompa ciepła to ekonomiczne rozwiązanie

Nie tylko sam montaż powietrznej pompy ciepła jest tańszy. Wysoka klasa efektywności energetycznej na poziomie A+ i zastosowana nowoczesna technologia pozwalają na oszczędności i niski pobór energii. To wszystko sprawi, że Twój dom będzie dużo bardziej ekonomiczny w utrzymaniu oraz ekologiczny.

Powietrzna pompa ciepła to bezawaryjność

Mniejsza ilość elementów w systemie (w porównaniu do klasycznych pomp gruntowych) sprawia, że powietrzna pompa ciepła jest mniej podatna na awarie w dłuższej perspektywie czasu. Dzięki temu utrzymanie również nie będzie kosztowało dużo.


Chcesz ekonomiczną i bezawaryjną powietrzną pompę ciepła?

Oferujemy produkty najlepszych światowych producentów. Poznaj koszty za montaż i instalację - Jusik Poznań. Zapraszam do kontaktu!
 
 

Pompa ciepła – najważniejsze informacje

Pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród osób planujących budowę swojego domu, ale również u tych, którzy chcą wymienić aktualne źródło ciepła na bardziej ekologiczne. Rozwiązaniem może być powietrzna pompa ciepła. Zobacz, jak działa to urządzenie oraz ile kosztuje montaż pompy ciepła powietrze-woda.

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Jak sama nazwa wskazuje powietrzna pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza atmosferycznego, które w wymienniku ogrzewa czynnik grzewczy. Ten pod wpływem temperatury paruje zamieniając się w gaz, który trafia do sprężarki. Sprężanie powoduje wzrost ciśnienia, a co za tym idzie wzrost temperatury gazu, który w takim stanie trafia do wymiennika ciepła i przekazuje swoje ciepło do wody krążącej w systemie centralnego ogrzewania. Ochłodzony gaz ponownie zamienia się w ciecz i ulega rozprężeniu, a następnie ponownie trafia do wymiennika ciepła, gdzie może ponownie pobrać ciepła z powietrza i cały cykl powtarza się po raz kolejny.

Alternatywą dla pompy ciepła powietrze-woda jest pompa powietrze-powietrze. W tym przypadku ciepło pozyskane z powietrza nie służy do ogrzewania wody krążącej w instalacji centralnego ogrzewania, lecz do ogrzewania powietrza, które z pomocą wentylatorów dystrybuowane jest do wnętrza. Pompa powietrze-powietrze nie współpracuje z tradycyjną instalacją centralnego ogrzewania, lecz wymaga kanałów pozwalających na rozprowadzenie powietrza po budynku.

Czy to efektywne?

Pompy ciepła powietrze-woda dobrze działają w temperaturach od -25 do 40 stopni Celsjusza. W temperaturach ok. -10 stopni czyli w tzw. punkcie biwalentnym temperatura powietrza może być zbyt niska, by zagwarantować pełne ogrzewanie z pomocą ciepła pochodzącego z powietrza. Wówczas włącza się dodatkowa grzałka, która wspomaga ogrzewanie.

Powietrzne pompy ciepła są w stanie ogrzać wodę do maksymalnie 35 stopni Celsjusza, a zatem dobrze współpracują z ogrzewaniem niskotemperaturowym, jakim jest ogrzewanie podłogowe. Nie będą działać efektywnie w tradycyjnej instalacji grzewczej składającej się z grzejników, dlatego planując montaż pompy ciepła powietrze-woda warto rozważyć wymianę sposobu dystrybucji ciepła.

Ile kosztuje powietrzna pompa ciepła?

Planując inwestycję w pompę ciepła powietrze-woda należy wziąć pod uwagę dwa główne składniki mające wpływ na koszty instalacji czyli koszt zakupu urządzenia oraz montaż. Cena pompy ciepła zależy przede wszystkim od jej mocy oraz od jej efektywności energetycznej. W zależności od modelu trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkunastu, a przy większych mocach i lepszej efektywności energetycznej, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Z kolei cena montażu i instalacji tego typu urządzenia zależy przede wszystkim od zakresu prac zlecanego instalatorom. Jeśli ma to być prosty montaż  i instalacja, która zostanie podłączona do istniejącej instalacji niskotemperaturowej, to koszt montażu będzie najniższy i powinien się zamknąć w maksymalnie kilku tysiącach złotych. Nieco więcej trzeba będzie zapłacić, jeśli chcesz zamówić nie tylko montaż pompy ciepła, ale również przystosowanie istniejącej instalacji centralnego ogrzewania do nowego źródła ciepła. W takiej sytuacji koszty montażu i instalacji urządzenia będą sięgać kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

montaż pompy ciepła poznań

Montaż pompy ciepła – co musisz wiedzieć?

W obliczu rosnących cen coraz więcej osób pompy ciepła stają się coraz popularniejszym źródłem ogrzewania. W połączeniu z ogniwami fotowoltaicznymi, które produkują energię elektryczną niezbędną do działania pompy ciepła, której montaż w domu jest doskonałym sposobem, aby obniżyć koszty ogrzewania, a jednocześnie czerpać energię ze źródeł odnawialnych. Zanim jednak zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, to powinieneś wiedzieć kilka istotnych rzeczy.

Rodzaj urządzania – wybierz optymalnie

Pierwszym krokiem do montażu pompy ciepła jest wybór jej rodzaju. Do wyboru są gruntowe, wodne i powietrzne, które różnią się pomiędzy sobą wykorzystywanym źródłem ciepła. Wybór rodzaju dolnego źródła ciepła zależy przede wszystkim od warunków panujących na działce oraz od momentu, w którym planujemy montaż instalacji urządzenia. W domach w trakcie budowy, na niezagospodarowanej działce warto rozważyć montaż gruntowej pompy ciepła, uznawanej za najbardziej efektywną. Nie zawsze jednak jest możliwość wykonania odwiertów czy wykonania gruntowego wymiennika ciepła, więc wówczas lepszym rozwiązaniem może być wodna (o ile są odpowiednie warunki) lub powietrzna pompa ciepła.

Oprócz rodzaju pompy ciepła istotne znaczenie ma również dobór jej odpowiedniej mocy. konieczne jest zatem wykonanie obliczenia zapotrzebowania na ciepło. Do tego celu wykorzystuje się odpowiednie oprogramowanie, które na podstawie najbardziej istotnych z punktu widzenia energochłonności parametrów, pozwala dobrać optymalną moc urządzenia. Pozwala ono również na oszacować przyszłe koszty eksploatacyjne, co może być pomocne przy wyborze odpowiedniego rodzaju instalowanego urządzenia. Najczęściej instalujemy urządzenia marki Bosch.

Miejsce instalacji i montażu pompy ciepła

Planując montaż pompy ciepła warto pamiętać, że w zależności od rodzaju wymaga ona różnej ilości miejsca. W przypadku pomp ciepła typu split, które składają się z jednostki montowanej na zewnątrz, jak i wewnątrz, miejsce ich montażu musi spełniać określone wymagania. Jednostka zewnętrzna nie może być zamontowana bliżej niż 30cm od ściany domu, by zapewnić odpowiednią wentylację, oraz nie niżej niż 40cm od poziomu gruntu, by mieć pewność, że wentylatory urządzania będą mogły pracować nawet przy gwałtownych opadach śniegu.

Istotne znaczenie ma również odległość pomiędzy jednostkami, która nie powinna przekraczać 12m. Należy pamiętać, że nie ma to być odległość w linii prostej, ale odległość mierzona długością rur użytych do połączenia tych jednostek.

Uprawnienia instalacyjne

Samodzielny montaż i instalacja to zadanie karkołomne i zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania. Tym bardziej, że niektóre rodzaje urządzenia czy dotacje, które umożliwiają obniżenie kosztów instalacji i montażu pompy ciepła, muszą być montowane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia wydawane przez UDT. Uprawnienia nie zawsze są potrzebne, ale bez wątpienia przy montażu urządzenia warto korzystać z usług instalatorów, którzy mają doświadczenie przy montażu różnego rodzaju urządzeń i instalacji sanitarnych. Jeśli interesuje Cię montaż pompy ciepła w Poznaniu i okolicach, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Montaż pompy ciepła – nasze realizacje: