wymiana kotła gazowego z otwartą komorą spalania
Wymiana starego kotła gazowego
27 maja 2024

Montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym

montaż klimatyzacji

Montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym staje się coraz powszechniejszy. Wśród naszych ostatnich realizacji na uwagę zasługuje montaż klimatyzacji w systemie VRF (multi-v-s) marki LG.

Klimatyzacja w budynku jednorodzinnym – dwie jednostki zewnętrzne

Montaż klimatyzacji został przeprowadzony w dwupiętrowym domu jednorodzinnym. Zastosowaliśmy system VRF (multi-v-s) marki LG, który ma bardzo wysoką sprawność i jest wyposażony Smart Load Control. Dzięki tej funkcji możliwa jest automatyczna regulacja temperatury pracy czynnika chłodzącego w zależności od temperatury zewnętrznej.

Montaż klimatyzacji obejmował montaż dwóch jednostek zewnętrznych – po jednej na każde piętro. Zostały one wyposażone w grzałki tacy ociekowej wraz z termostatem, co znacząco poprawia komfort użytkowania.

Do każdej z nich zostały podłączone cztery jednostki wewnętrzne, po jednym do każdego pomieszczenia. W efekcie powstał wygodny system klimatyzacji pomieszczeń, który można wykorzystywać również do ogrzewania.

Zalety klimatyzacji w domu jednorodzinnym

Zastosowany system pozwala sterować temperaturą wnętrza i pozostawiać ją na poziomie zapewniającym komfort nawet w okresie największych upałów. Dzięki temu wnętrze domu staje się miejscem wypoczynku bez względu na aurę za oknem.

Zastosowany system można również bez przeszkód wykorzystywać do ogrzewania. Można ją wykorzystywać nawet wtedy, gdy temperatura zewnętrzna sięga -30 stopni Celsjusza. Czyli przy aktualnych warunkach pogodowych w Polsce – przez całą zimę. Dzięki temu jedno urządzenie zapewni komfort cieplny zarówno w lecie, jak i w zimie. Jeśli dodatkowo korzystasz z fotowoltaiki, to koszty korzystania z takiego systemu grzania są na bardzo niskim poziomie.

klimatyzacja w domu jednorodzinnym montaż klimatyzacji w domu jednorodzinnym montaż klimatyzacji dom montaż klimatyzacji dom piętrowy montaż klimatyzacji dom jednorodzinny montaż klimatyzacji