instalacje wod.-kan.
Instalacja wod.-kan. w budowanym domu – kiedy?
20 czerwca 2020
jak oszczędzić na ogrzewaniu
Jak oszczędzić na ogrzewaniu? – 3 proste sposoby
28 sierpnia 2020

Kompleksowe instalacje w domu jednorodzinnym – Pamiątkowo

kotłownia na pellet

Przedstawiamy kolejną realizację wykonaną przez firmę Jusik Instalacje. Tym razem jest to kompleksowy montaż instalacji w domu jednorodzinnym w Pamiątkowie,

Montaż kanalizacji oraz instalacji wodnej

W budynku wykonaliśmy pełny montaż kanalizacji w systemie rur i kształtek firmy Kaczmarek oraz wykonaliśmy ciepłej i zimnej wody użytkowej. Instalacja wodna została wyposażona w cyrkulację oraz zmiękczacz wody. Budynek jest zasilany w wodę za pośrednictwem pompy hydroforowej wyposażonej w zbiornik 300 litrów. Całość instalacji wodnej oparta jest na systemie tece flex. Instalacja została wyposażona w zasobnik ciepłej wody firmy Galmet z wbudowaną wężownicą spiralną o pojemności 250 l w izolacji z poliuretanu.

Montaż instalacji centralnego ogrzewania

W budynku wykonaliśmy kompleksową instalację centralnego ogrzewania wraz z montażem nowoczesnego kotła na pellet, z palnikiem obrotowym samoczyszczącym firmy Kipi. Kocioł ten zasila dwa obiegi grzewcze: grzejnikowy na piętrze i ogrzewanie podłogowe na parterze i łazience na piętrze. Z uwagi na dwa obwody grzewcze kotłownia została wyposażona w sprzęgło rozdzielacz z pompami elektronicznymi, energooszczędnymi.

Instalacja centralnego ogrzewania na piętrze została wykonana w systemie tece flex i wyposażona w grzejniki kompaktowe o wysokiej wydajności wyposażone w głowice termostatyczne. Do wykonania ogrzewania podłogowego użyto maty styropianowej o podwyższonej gęstości, pokrytej powłoką pp refleksyjną, która odbija ciepło do pomieszczenia. Na macie zostały rozłożone rury o odpowiednim zagęszczeniu, podzielone na odpowiednią ilość sekcji i przypięte klipsami. Całość instalacji ogrzewania podłogowego podłączona została do rozdzielacza wyposażonego w rotametry oraz wkładki zaworowe umożliwiające zamontowanie siłowników.