powietrzna pompa ciepła
Powietrzna pompa ciepła – najważniejsze informacje
12 października 2022
powietrzna pompa ciepła poznań
Wymiana kotła na ekogroszek na pompę ciepła w Poznaniu
30 czerwca 2023

Wymiana pieca na pompę ciepła

Przedstawiamy kolejną realizację, którą wykonaliśmy na zlecenie właściciela domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 140m2 w Przecławiu.

Wymiana pieca na pompę ciepła

W budynku wykonaliśmy wymianę kotła na ekogroszek na nowoczesną pompę ciepła typu monoblok, GALMET PRIMA GT 8KW, której moc jest wystarczająca do ogrzania budynku o powierzchni ok. 140m2. Pompa ciepła współpracuje z tradycyjną grzejnikową instalacją centralnego ogrzewania. W instalację c.o. został wpięty bufor 100l, który pełni równocześnie funkcję sprzęgła hydraulicznego. Pompa ciepła jest posadowiona na fundamencie i odizolowana specjalnymi gumami antywibracyjnymi. Natomiast pod pompą ciepła wykonany został drenaż, do którego odcieka woda podczas defrostu czyli tzw. rozmrażania.

W celu ochrony elementów instalacji, zamontowany został filtr magnetyczny, który wyłapuje zanieczyszczenia, nawet w postaci drobinek metali, co znacząco przedłuża żywotność instalacji.

Pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej

Pompa ciepła ma zapewnić nie tylko ogrzewanie, ale również ciepłą wodę użytkową. Do ciepłej wody został zainstalowany zasobnik z dużą wężownicą o pojemności 200l.

instalacja co