Wymiana pieca na pompę ciepła
26 czerwca 2023
pompa ciepła wykorzystująca energię z fotowoltaiki
Ekologiczne źródła energii w Poznaniu
7 lipca 2023

Wymiana kotła na ekogroszek na pompę ciepła w Poznaniu

powietrzna pompa ciepła poznań

Coraz więcej osób decyduje się na wymianę pieców na paliwo stałe na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania. Nie inaczej było w przypadku naszego kolejnego klienta, na którego zlecenie wykonaliśmy instalację pompy ciepła.

Wymiana kotła na ekogroszek w domu jednorodzinnym

W domu jednorodzinnym o powierzchni ok. 160m przy ul. Żorskiej w Poznaniu był zainstalowany kocioł na ekogroszek, który współpracować z mieszaną instalacją centralnego ogrzewania. Na parterze jest ogrzewanie podłogowe, a na piętrze instalacja grzejnikowa.

Kocioł na ekogroszek został wymieniony na powietrzną pompę ciepłą typu split, Bosch Compress aws 8E 9,2 KW. W instalację c.o. został wpięty bufor 100 l , który pełni równocześnie funkcję sprzęgła hydraulicznego.

Instalacja centralnego ogrzewania została zabezpieczona filtrem magnetycznym, który wyłapuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia, również te w postaci drobinek metali.

Pompa ciepła jest posadowiona na fundamencie i odizolowana specjalnymi gumami antywibracyjnymi, a pod nią wykonaliśmy drenaż, do którego odcieka woda podczas defrostu czyli tzw rozmrażania.

Ciepła woda użytkowa z pompy ciepła

Do ciepłej wody użytkowej zainstalowaliśmy zasobnik z dużą wężownicą o pojemności 250 l, co wystarczy do zaspokojenia potrzeb wodnych wszystkich mieszkańców.

powietrzna pompa ciepła poznań powietrzna pompa ciepła w poznaniu wymiana kotła na ekogroszek na pompę ciepła