rozbudowa instalacji c.o.
Rozbudowa instalacji centralnego ogrzewania
14 lipca 2023
wymiana pieca w poznaniu terminy
Wymiana pieca w Poznaniu i okolicach – terminy
19 stycznia 2024

Wymiana kotła oraz instalacji c.o. i wod.-kan.

wymiana kotła gazowego

Kolejna realizacja w istniejącym budynku w Czapurach przy ul. Poznańskiej to nie tylko wymiana kotła, ale również wymianę wszystkich instalacji c.o. oraz wod.-kan.

Wymiana kotła gazowego

W domu jednorodzinnym o powierzchni ok. 160m2 do ogrzewania służył kocioł gazowy. Właściciel zdecydował się na jego wymianę i montaż pompy ciepła typu monoblok, STIEBEL 8 KW. Będzie ona współpracować z mieszaną instalacją centralnego ogrzewania – na parterze jest bowiem ogrzewanie podłogowe, a na piętrze instalacja grzejnikowa.

W instalację centralnego ogrzewania wpięliśmy bufor 200l, który pełni również funkcję sprzęgła hydraulicznego. Do ciepłej wody użytkowej zainstalowaliśmy zasobnik z wężownicą o pojemności 300l.

W trosce o bezawaryjne działanie instalacji zainstalowaliśmy dobrej jakości filtr magnetyczny wyłapujący wszelkie zanieczyszczenia, w tym również drobinki metali.

Pompa ciepła jest posadowiona na fundamencie i odizolowana specjalnymi gumami antywibracyjnymi. Pod pompą ciepła wykonaliśmy drenaż, do którego odcieka woda podczas defrostu czyli tzw. rozmrażania.

wymiana kotła gazowegoymiana kotla gazowego poznan i okolicewymiana kotła gazowego na pompę ciepła