podłogówka, Wavin Tigris
Biskupice ul. Czereśniowa
7 września 2016
Dopiewo, ogrzewanie podłogowe, podłogówka
Dopiewo ul. Szafirowa
8 września 2016

Bytkowo ul. Poznańska

Biskupce, Biawar 2 wężownice oraz instalacja c.o.

Nasza kolejna realizacja, tym razem wykonana na terenie miejscowości Bytkowo

Jak w wielu poprzednich przypadkach zamontowaliśmy sprawdzony kondensacyjny kocioł gazowy Junkers Cerapur Smart. W tym konkretnym przypadku kocioł współpracuje z zasobnikiem ciepłej wody Biawar wyposażonym w dwie wężownice co pozwalało na podłączenie drugiego źródła ciepła - czyli w tym wypadku kominka. Instalacja w budynku została wykonana w taki sposób by zapewnić ogrzewanie z kominka, natomiast w momentach gdy kominek wygasa - włącza się kocioł gazowy który przejmuje rolę głównego źródła ciepła dla domu. Oczywiście aby zapewnić właściwe warunki eksploatacji - zamontowaliśmy odpowiedni dla kotła Junkers wkład kominowy.

Za poprawną pracę podłogówki odpowiadają zamontowane przez nas pompy obiegowe firmy Grundfos współpracujące z termostatycznym zaworem mieszającym Afriso oraz sterowanie bezprzewodowe oparte na elektronice firmy Euroster.

Jak widać na załączonych zdjęciach do poprowadzenia instalacji użyto rur oraz kształtek miedzianych firmy Sahna oraz Hutmen. Polecamy zapoznać się z naszymi informacjami na temat instalacji c.o. oraz pułapek związanych z zastosowaniem tanich kiepsko odwęglonych produktów z miedzi